Ruční refraktometr

Nezbytná pomůcka pro každého zpracovatele ovoce. Praktický a cenově dostupný. Určen k měření obsahu cukru v ovocných šťávách a rmutech. K měření stačí 2-3 kapky roztoku.

Cena s DPH: 890,- Kč
736,- Kč Cena bez DPH
Kód: Ruční refraktometr
Dostupnost Skladem

Popis produktu


Ruční refraktometr je opticko-mechanický přístroj určený k rychlému určení koncentrace vodních roztoků a emulzí. Přístroj je zvláště vhodný pro kontrolu obsahu cukru ve vinném moštu a ovoci. Stačí pouze 2-3 kapky šťávy, moštu nebo jiné měřené kapaliny, např. medového roztoku, a pohledem do přístroje určíte velmi rychle koncentraci vašeho vzorku. Ruční refraktometr je nezbytou pomůckou pro každého zpracovatele ovoce a výrobce vína.

- kovová konstrukce s ochrannými gumovými prvky (rukojeť, okulár)
- automatická kompenzace teploty pro měření v rozsahu 0 – 30 °C
- zahrnuje čtyři nejčastěji používané stupnice pro měření cukerných roztoků
- možnost dioptrického ostření okuláru

V základním provedení je osazen stupnicemi:
Stupně Cs. normalizovaného moštoměru °ČNM - udávají koncentraci cukru v kg na 100 l roztoku (rozsah 10 - 35 °ČNM).
Stupně Brix °Bx - váhová procenta cukrového roztoku ve vodě (rozsah 0 - 35 °Bx).
Stupně Oechsle °Oe - hustota moštu g/l snížená o 1000 (rozsah 0 - 140 °Oe).
Stupně Klosterneuburské °Kl - kg cukru na 100 kg moštu (rozsah 0 - 30 °Kl).
Ruční refraktometr je vybavený automatickou teplotní kompenzací (ATC) v rozmezí 0 - 30°C. To znamená, že v tomto rozsahu teplot okolí můžeme měřit bez připočítávání korekčních oprav. Rozsah indexů lomu měřené kapaliny: 1.330 až 1.392 (0 - 32°Bx); přesnost měření ±0.5 %; rozsah ostření okuláru ±5 dioptrií.

Přístroj se skládá z nerezového tubusu, na jehož jednom konci je okulár, na druhém měřicí hranol s příklopnou destičkou. Uvnitř tubusu je optická soustava a kompenzační a justážní zařízení. Celý přístroj je uložen v plastové krabici spolu s dávkovacím kapátkem a adjustačním klíčem. Přístroj je pohotový, odolává běžné manipulaci, a proto ho můžeme mít vždy při sobě a použít jej kdykoli je třeba.